Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę mimo obecnego okresu?

Witam,
w piątek wieczorem doszło do niezabezpieczonego stosunku. W nocy z soboty na niedzielę, (pierwsze ,,objawy”: brązowawy śluz był już w sobotę popołudniu, ale właściwie okres zaczął się w nocy z soboty na niedzielę), dostałam okres.
Czy możliwe jest, że te plemniki przeczekają i zajdę w ciążę?
Miesiączkuję nieregularnie. Jeszcze jedno pytanie, czy jeśli byłaby taka możliwość, to czy mimo wszystko mogę przejść na dietę 1000 kcal teraz? Zależy mi na tym, ale nie chciałabym zaszkodzić dziecku. Oczywiście za 3 tyg. zrobiłabym test.
Tak samo z noszeniem dzieci, czy jeśli byłaby możliwość, że zajdę w ciążę, to mogę mimo wszystko zajmować się dziećmi, nosić je, itd? Bo to jest ciężar jednak.
Z góry dziękuję za odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zajście w ciążę w wyniku stosunku tuż przed miesiączką jest praktycznie niemożliwe.
Co do diety, to zapotrzebowanie na kalorie w pierwszym okresie ciąży jest podobne jak przed ciążą. Ważniejsza od liczby kalorii jest zróżnicowana, pełnowartościowa dieta, bogata w witaminy i mikroelementy. Drastyczna głodówka może się jednak przyczynić do poronienia na wczesnym etapie ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!