Czy istnieje możliwość, że alkohol zniżył wynik badań krwi?

Witam mam pytanie , ponieważ z pochwy miałam bardzo lekkie plamienie przypominające plamienie implantacyjne ,więc chciałam potwierdzić lub wykluczyć ciążę i zrobiłam po 48 godzinach od tego plamienia badanie krwi beta hcg i wynik wyszedł <0,3 mIU/ml czy po takim czasie i z takim wynikiem mogę mieć pewność ze to plamienie nie było związane z zagnieżdżeniem się zaroda czyli inaczej z plamieniem implantacyjnym ? Dodam jeszcze że to badanie robiłam po wypiciu alkoholu ( alkohol piłam późnym wieczorem do godziny ok. 23:00 a badanie zrobiłam ok. godziny 9:40 ) wiec czy istanieje taka możliwość że alkohol zaniżył wynik badań krwi beta hcg ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym ponowne wykonanie poziomu bHCG, lecz istnieje niewielkie prawdopodobieństwo iż jest Pani w ciąży. Pozdrawiam.