Czy istnieje możliwość, że jest to wirus i należy unikać zbyt dużego kontaktu z taką osobą?

Witam Dzisiaj rano moja znajoma wymiotowała, zupełnie niespodziewanie. Od tamtego czasu czuje się świetnie, nie ma gorączki ani biegunki, i je normalnie bez żadnych negatywnych efektów. Czy istnieje możliwość że jest to wirus i należy unikać zbyt dużego kontaktu z taką osobą? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Jednokrotne wymioty raczej nie wskazują zakażenie układu pokarmowego, ale nie da się tego wykluczyć. Przyczyn wymiotów może być wiele i niekoniecznie musi to być infekcja. Przykładem jest ciążą, błąd dietetyczny, nadmiar alkoholu, uraz głowy, choroby błędnika i wiele innych.