Czy istnieje możliwość, że test nie wykrywa ciąży?

Witam, karmie piersia (14 mc). Pierwszy okres dosałam 16 wrzesnia był słabszy niż zwykle ale trwał 6 dni. 14 pazdziernika mialam plamienie i na tym koniec. dodam ze zawsze mialam regularne miesiaczki. Test negatywny. Czy istnieje mozliwosc ze test nie wykrywa ciazy? Jest juz 7 dni po terminie potencjalnej miesiaczki.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli test został wykonany prawidłowo to należy uznać wynik za wiarygodny. W razie wątpliwości proszę powtórzyć badanie.

Milena Lubowicz

Obecnie testy mają bardzo wysoką skuteczność, ale ryzyko pomyłki, co prawda niewielkie, istnieje zawsze. Proszę test powtórzyć. Może Pani również wykonać poziom BhCG z krwi lub udać się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam