Czy istnieje możliwość zmiany godziny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Yasmin?

Witam, Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Yasmin, stosowanie ich codziennie o godzinie np 20 jest prawidłowe jak odstęp między nimi wynosi dobę? Czy jest możliwosc zmiany godziny w przyjmowaniu tabletek np o 2 godziny? Czy zostanie zachowana ochrona? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani zmienić godzinę stosowania tabletek o 2 godziny. Ochrona antykoncepcyjna zostanie zachowana.
Radzę nie zmieniać terminu przyjmowania o więcej godzin, np. o 12, wtedy ochrona może być osłabiona. W takim przypadku należy do końca opakowania brać tabletki o stałej porze, a nowe opakowanie rozpocząć o zmienionej godzinie.