Czy istnieje możliwość zmiany soczewki po wszczepieniu?

Dzień dobry Około 9 miesięcy temu odwarstwila mi się siatkówka. Miałam dwa zabiegi opasanie gałki ocznej - siatkówka nie przykleiła się całkowicie wiec wykonano wirektomia. W związku z tym że mam dużą wadę wzroku wykonano u mnie wymiane soczewki na sztuczną. Jednak nie poinformowano mnie o różnych możliwościach w przypadku soczewek. Wszczepiono mi soczewicę bezproblemową. Obecnie straciłam zdolność akomodacji oka czego nie wiedziałam oraz nie widzę na to oko z bliska. Czy istnieje obecnie możliwość wymiany soczewki na wielogniskowa. Jestem osobą młodą i zależy mi na dobrym widzenia.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszytko zależy od innych schorzeń gałki ocznej. Zlecałbym konsultację ze specjalista który zna Pani inne okulistyczne przypadłości. Pozdrawiam.