Czy istnieje możliwość zmniejszania wielkości biustu na NFZ?

Dzień dobry,od wielu lat jestem więżniem samej siebie.Mój problem to obfity biust,nie chodzę na basen z dziećmi,latem wstydzę się wychodzić z domu,gdyż ubranie jest lżejsze i jest to dla mnie tragedia,mam 2 córki 17 lat i 4 lata.Pójście z dzieckiem na spacer,gdzie dziecko,jak to dziecko biegnie i skacze,a mi ciężko wydążyć,żeby biust nie falował.O sprawach łóżkowych to szkoda wspominać.Moje pytanie to czy prawda,że jest szansa zrobić operację na narodowy fundusz zdrowia?Co mam zdobić żeby godnie żyć i żeby rodzina nie cierpiała z mojego powodu. Pozdrawiam Jadwiga

Lek. Paweł Szadkowski

Istnieje kilka wskazań do operacji zmniejszenia piersi w ramach NFZ, jednym z nich jest np. choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa piersiowego. Najlepszym wyjściem będzie jeśli uda się Pani do ośrodka, który wykonuje takie procedury i poprosi o ocenę wskazań do operacji.