Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy istnieje realna szansa, że zaszłam w ciążę?

Witam,

ostatnio zabawialiśmy się z moim chłopakiem. Byliśmy ubrani, on wsadzał mi ręce w majtki, a ja jemu. Nie miał wytrysku, kiedy przestałam, po jakimś czasie (kilka minut) złapaliśmy się za ręce, a później on znowu zaczął "mi dogadzać". Czy w takie sposób "z ręki na rękę" mogło zostać przeniesione jakieś nasienie i mogłam zajść w ciążę? Czy plemniki mogły znajdować się na mojej ręce? Bardzo się stresuję. Boli mnie podbrzusze, sama nie wiem czy to stres czy może naprawdę zaszłam w ciążę. Jednak wiem, że na takie objawy byłoby za wcześnie gdyż to dopiero 3 dzień po naszych zabawach. Błagam o szybką odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam!

W sytuacji, którą Pani opisała praktycznie nie ma możliwości na przeniesienie plemników do dróg rodnych. Może Pani być zupełnie spokojna, istnieje praktycznie 100% szans, że nie jest i nie będzie Pani w ciąży przez tę sytuację.

Plemniki poza organizmem mogą przeżyć do osiemnastu godzin, ale muszą być spełnione odpowiednie warunki, tzn. temperatura 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisko. Poza organizmem, np. na skórze - bardzo szybko wysychają. Poza tym użycie mydła dodatkowo zmniejsza prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.


W razie jakichkolwiek wątpliwości w tego typu sytuacjach warto zrobić test ciążowy w okolicach spodziewanej miesiączki, czyli mniej więcej dwa tygodnie po zapłodnieniu. Testy ciążowe wykazują się 99% skutecznością, więc aby wykluczyć ewentualne obawy, można z niego skorzystać.

Pozdrawiam serdecznie!
 

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0

Witam.
Jeśli ręce były suche, ryzyko zajścia w ciążę nie istnieje.

Pozdrawiam

Położna, która pracuje na oddziale położniczym w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy