Czy istnieje ryzyko nawrotu z kikuta?

Witam, jestem kilka dni po operacji (safenektomia) żylaków lewej nogi. Rany nie bolą, mam kilka cięć - na udzie, w okolicach kolana i pod łydka. Niepokoi mnie cięcie w pachwinie, a w zasadzie poniżej pachwiny ok. 3 cm. Chirurg informował mnie, ze cięcie będzie wysoko, niewidoczne pod bielizna, a tymczasem jest dość nisko. Czy operacja mogła być wykonana nieprawidłowo, czy istnieje ryzyko tzw. nawrotu z kikuta?

Lek. Paweł Szadkowski

Z Pani opisu wynika raczej, że wszystko zostało wykonane prawidłowo. Stwierdzenie 'wysoko, niewidoczne pod bielizną' było raczej subiektywnym określeniem. W razie niepokoju i dalszych pytań najlepiej udać się do lekarza prowadzącego.