Czy istnieje ryzyko zakażenia wścieklizną w takim wypadku?

Witam, pomagam bezdomnemu kociakowi. Podczas próby złapania go zadrapał mnie w dłoń, mam kilka zadrapań, które delikatnie krwawiły. Kot nie wykazywał żadnych objawów, był grzeczny, chętny do głaskania, jedzenia, przyjacielsko mruczał. Zadrapał mnie, ponieważ nie spodobało mu się, ze chciałam go przenieść i próbował sie wyrwać. Czy istnieje ryzyko zakażenia wścieklizna? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie, raczej nie ma powodu do niepokoju. Zadrapania łapą, a ugryzienie to dwie różne rzeczy. Tym bardziej, że zachowanie kota nie wskazywało na chorobę,