Czy istnieje ryzyko zakażenia WZW B u dziecka?

Witam, Mam pytanie odnosnie szczepienia przeciwko WZW B. Mam syna, niedawno skonczyl miesiac, karmie go piersia. Po urodzeniu dostal pierwsza dawke szczepienia na WZW B. Niedlugo planujemy wizyte rodziny. Jedna z tych osob jest nosicielem WZW B. Jakie sa szanse na zarazenie dziecka przy normalnym, niezbyt bliskim kontakcie z ta osoba? Czy lepiej odlozyc wizyte dopiero po podaniu 3 dawek szczepienia? Dziekuje, Pozdrawiam,

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli będzie Pani uważać, ryzyko jest minimalne. Proszę pamiętać, że obowiązkowe szczepienia na wzw B zostały wprowadzone nie tak dawno, więc większość społeczeństwa nie jest zaszczepiona, choroba może początkowo nie dawać objawów, więc tak naprawdę nie wiemy, czy ktoś jest zakażony. Skoro Pani wie, że dana osoba jest chora, należy po prostu zachować ostrożność.