Czy istnieje szansa na zapłodnienie ze stosunku przed miesiączką?

Z chlopakiem staralismy sie o dziecko. W pierwszym cyklu nie wyszlo. Ostatnia miesiaczke dostalam 3 dnia miesiaca. Dwa dni przed doszlo do przypadkowego stosunku z innym mezczyzon. Stosunek w prezerwatywie, pozniej krotko bez, wytrysk poza mna. Jak wspomnialam po dwoch dniach dostalam miesiaczke,ktora tak mniej wiecej mialam dostac,objawy przedmiesiaczkowe itp. W srodku cyklu staralismy sie z chlopakiem o dziecko. 6 dnia kolejnego miesiaca ginekolog potwierdzil wczesna ciaze,pecherzyk z cialkiem zoltym - etap zgodny z zaplodnieniem w polowie cyklu. Podczas kolejnego usg ok 8 tyg ciazy, naszly mnie watpliwosci co do tego stosunku przed miesiaczka. Zapytalam ginekologa, powiedzial,ze nie zaszlam w ciaze przed miesiaczka, i do zaplodnienia doszlo 14-16 dnia cyklu. Mimo wszystko sie boje. Prosze o opinie na ten temat. Czy istnieje szansa nna zaplodnienie ze stosnku przed miesiaczka? Jak.dokladne jest okreslenie wg usg w 8 tyg daty poczecia? Czy ewentualna okolo 10-11 dniowa roznica w rozwoju zarodka byla duza. Dodam ze 29 dnia miesiaca bylam u gin z innego powodu,zrobil szybkie usg, i nie stwierdzil ciazy,tzn nic nie powiedzial wiec mniemam ze jej nie byloby widac. A skoro do zaplodnienia doszlo przed ta miesiaczka to po tym czasie by juz widzial prawda? Bardzo prosze o odpowiwdz i. Z gory dziekuje.

Lek. Paweł Szadkowski

Dni tuż przed miesiączką są dniami niepłodnymi. Usg nie jest oczywiście dokładne w stu procentach, ale gdyby lekarz ginekolog miał wątpliwości, co do daty poczęcia - poinformowałby o tym.