Czy istnieje szansa trafnej diagnozy?
Dzień dobry. Jestem 26-letnim mężczyzną. Już od roku 2006 r. (od czasu pracy na odlewni) nękają mnie napięcia bólowe głowy. Napięta skóra na czole i skroniach (uczucie ciężkiej głowy), przy schylaniu gwałtowny przypływ ciśnienia, okresowe, pulsujące bóle potyliczne i skroniowe. W 2006 r. miałem operację torbieli zatoki szczękowej i stulejki. Tomografia, badania laryngologiczne, szczegółowe badania krwi, moczu i płynu mózgowo-rdzeniowego nie określiły żadnej precyzyjnej diagnozy. Jeśli może to w czymś pomóc, to miewam jeszcze, od czsu do czasu, świąd skórny z towarzyszącymi chwilowymi wypiekami. Pogodziłem się już z tę sytuacją, jednakże interesuje mnie, czy już wszystkie możliwości zostały wyczerpane? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania
Witam.
Bóle głowy są zmorą zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy. W bardzo wielu przypadkach nie udaje się ustalić przyczyny bólu, pomimo dokładnej diagnostyki. Jedyne, co mogłabym zasugerować (zwłaszcza bez oglądania wyników badań), to leczenie pod okiem doświadczonego neurologa.