Czy Izotek można dzielić na mniejsze dawki?

Czy Izotek można dzielić na mniejsze dawki? Ważę 49 kg. 4 mies. leczenia. Plan leczenia 8-9mies. W 1 mies. dawka 10 mg, 2-20 mg, od dwóch tygodni dawki na przemian: 20 i 30. Po zwiększeniu dawki skutki uboczne mocno się nasiliły. Ból stawów i brzucha pod żebrami, szczególnie wątroby, brzuch jest twardy i napięty. Zauważyłam że po podzieleniu dawek 10 10 i 10 10 10 ból stawów prawie nie występuje (wcześniej czasem uniemozliwaial normalne funkcjonowanie, teraz wróciłam nawet do sportu). Ból wątroby natomiast występuje ale tylko w nocy (często się budzę z jego powodu). Robiłam badania miesiąc temu były prawidłowe. Czy powinnam już je powtórzyć? Zmniejszyć dawkę? Czy mogę w ten sposób dzielić dawki?

Lek. Paweł Szadkowski

W razie wystąpienia działań niepożądanych należy je zgłosić lekarzowi prowadzącemu, który odpowiednio zmodyfikuje terapię i zleci niezbędne badania. Wydaje mi się, że należałoby wykonać próby wątrobowe wcześniej i koniecznie udać się do lekarza prowadzącego.