Czy ja jestem w ciąży?

Ostatnią miesiączkę miałam 28.02.2010. Mój cykl jest 31dniowy. Jak wynika następną miesiączkę dostane 31.03.2010.
Problem w tym, że nie dostałam. Dzień wcześniej zrobiłam test ciążowy, wynik negatywny. Czy jest możliwe, że mi się spóźni, a może to ciąża?

Proszę o odpowiedź:)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jest Pani dość niecierpliwa :) Miesiączka spóźnia się dopiero jeden dzień. Niemniej jednak testy w tak wczesnym okresie mogą dawać wynik fałszywie negatywny. Pozostaje Pani poczekać 3-7 dni i ponowić test, jeśli krwawienie się nie pojawi. Najlepiej wykonać go z moczu porannego- jest on bardziej zagęszczony, tak więc stężenie wykrywanego przez test hormonu (HCG) jest wyższe i tym samym łatwiej wykrywalne. Miesiączka ma prawo jednak czasem wystąpić z opóźnieniem, także u całkiem zdrowej, miesiączkującej dotychczas regularnie kobiety (np. pod wpływem stresu).
Pozdrawiam serdecznie!