Czy ja jeszcze urosnę?

Mam 15 lat, mierzę 163 cm i ważę 56 kg. Chciałabym jeszcze urosnąć i nie wiem, czy zależy to od jedzenia. Czy powinnam jeść dużo czy jest jakiś wyznaczony limit kalorii? Nie chciałabym, żeby to zaważyło na mojej wadze. Jem cały czas dużo białka, piję mleko, wydaje mi się, że mi więcej nic nie trzeba, a jednak nie rosnę ani troszkę. Staram się też dużo spać. Czy mogę coś jeszcze zrobić? Martwię się, że to może być spowodowane tym, że się odchudzałam.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

W dużej mierze wzrost determinowany jest genetycznie, niemniej lepsze warunki ku temu stwarza prawidłowe odżywianie.
Z tego też względu warto zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania zawartymi w Piramidzie rekomendowanej przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Nie powinnaś się odchudzać (w Twoim wieku, przy obecnej masie ciała i wzroście).
Oczywiście niedobory pokarmowe (powstałe na skutek stosowania nieracjonalnej diety) mogą zaburzać proces wzrastania.

Pozdrawiam