Czy ja przechodzę menopauzę w tym wieku?

Mam 42 lata, ostatni okres miałam 24 października, od pewnego czasu czuję się jakoś dziwnie, boli mnie głowa, mam mdłości i ciągle bym jadła, ciągle ciągnie mnie do słodkiego, a szczególnie do czekoladyBoli mnie kręgosłup i dół brzucha. Mam nabrzmiałe piersi, robiłam test, ale wyszedł negatywny.

Czy ja przechodzę menopauzę w tym wieku?
Proszę o poradę.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Na pewno dochodzi u Pani do zmian hormonalnych, których jedną z przyczyn może być wczesna menopauza. Wchodzenie w okres okołomenopauzalny wiąże się zwykle z początkowym zwiększeniem częstotliwości miesiączkowania, a dopiero później cykle się wydłużają, by z czasem zaniknąć.
Myślę, że warto się udać do ginekologa, na kompleksową diagnostykę, tak by wykluczyć ewentualnie zagrażające zdrowiu przyczyny rozregulowania hormonalnego.
Pozdrawiam serdecznie!