Czy ja przypadkiem nie powinnam schudnąć?

Mam 14 lat i ważę 62 kg. Mój wzrost to 162 cm. Trenuję 3 razy w tyg. We wtorek basen 1h, w środę siatkę 1,5h a w czwartek basen 2h. Nigdy nie stosowałam diety w mojej rodzinie nie występuje otyłość. Nie byłam u lekarza ale badałam sobie BMI i powiedzieli mi, że moja waga jest prawidłowa. Chociaż w to nie wierzę. Moje koleżanki mówią mi, że nie jestem gruba. W tygodniu czasem jem śniadania ale rzadko. Jem też dużo słodyczy. Nie choruje na choroby przewlekłe. Proszę o pomoc!!

Witam,

Twoje BMI wynosi 23.66.
Na siatce centylowej oznacza to obszar 90 centyla, od którego rozpoznaje się nadwagę.
Współczynnik BMI nie określa jednak zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie.
Większa masa ciała może wynikać np. z rozbudowy tkanki mięśniowej na skutek ćwiczeń.
Śniadania powinny być nieodłącznym punktem Twojego dnia.
 W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Produkty, które powinnaś wykluczyć z diety: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Optymalna ilość, to 5 posiłków, spożywanych co ok. 3 godziny.

Pozdrawiam