Czy ja również mogę mieć problemy z tarczycą?

Witam, mam 19 lat i problemy z nieregularnym miesiaczkowaniem. Pierwszej miesiączki dostałam 8 lat temu i przez jakiś czas występował u mnie 30 dniowy cykl. Od ok. 6 miesięcy moje miesiączki są bardzo bolese, zdarzają się także omdlenia. W ostatnim miesiącu okres spóźnił się 13 dni (zdarza się po 15 do 22 dni). Moja mam choruję na nadczynność tarczycy, czy ja różniez moge mieć problemy z tarczyca?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, zaburzenia hormonalne mogą wpływać na nieregularne miesiączki, nie tylko hormony tarczycy, ale też hormony płciowe. Proszę się udać do ginekologa, który Panią zbada i w razie potrzeby zleci konieczne badania z krwi.