Czy jagody goji wspomagają odchudzanie?

Witam :) chciala bym sie dowiedziec cos na temat jagod Goji. Czy one naprawde sa takie dobre na odchudzanie? Czy stosowanie ich jest bezpieczne?Fziekuje za wszelkie odpowiedzi.

Jagody goji nie mają magicznych właściwości powodujących redukcję tkanki tłuszczowej. Ponieważ są jednak dość dobrym źródłem błonnika ich zjedzenie powoduje zwiększenie uczucia sytości i przyspiesza pasaż jelitowy przez co może być wspomagające podczas stosowania odpowiedniej diety w okresie odchudzania. Spożycie jagód goji w umiarkowanej ilości jest bezpieczne dla zdrowia.

Dzień dobry,

żaden z dostępnych na rynku produktów sam w sobie nie powoduje chudnięcia - są to mity tworzone przez producentów żywności.

Jagody goji są jak najbardziej bezpieczne. Jednak nie mają w sobie niczego specjalnego, czego nasze lokalne produkty, by nie miały.

Serdecznie polecam urozmaiconą, kolorową od warzyw i owoców dietę każdego dnia - dostarczymy z niej wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów, a błonnik w nich zawarty opóźni wchłanianie cukru i tłuszczu z innych produktów, co przełoży się pozytywnie na procesy chudnięcia.

Szanowna Pani,
Jagody Goji są produktem wartościowym i bezpiecznym, ale nie są złotym środkiem na chudnięcie, jak są prezentowane przez producentów żywności i przede wszystkim suplementów.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
http://www.swiatodzywiania.pl