Czy jak po kilku próbach znieczulenia w kręgosłup i nie wkłucia się mogę mieć powikłania?

Mój poród odbył się w maju br., miałam cięcie cesarskie i 4 razy próbowano wkłuć mi się w kręgosłup, aż podczas ukłuć dostałam jakiegoś skurczu w nogi i lekarz stwierdził, że nie ma czasu i dostałam ogólną narkozę i zostałam uśpiona.
Dwie doby po cieciu cesarskim wypuszczono mnie do domu i wieczorem dostałam gorączki, cały kark i kręgosłup zesztywniał mi i pojawił się nasilający się ból głowy, który promieniował po całej głowie.Gdy wieczorem pojechałam do szpitala to anestezjolog stwierdził, że dostałam powikłań i mam obrzęk mózgu.
Mam pytanie: czy to jest możliwe, żeby ten obrzęk mózgu trwał aż 5miesiecy?Codziennie biorę tabletki przeciwbólowe, bo nie jestem w stanie normalnie funkcjonować przez silny ból głowy. Proszę o jakąś radę.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Popunkcyjne bóle głowy, powikłanie znieczulenia podpajęczynówkowego i zewnątrzoponowego, nie trwają zwykle dłużej niż kilka dni. Być może przyczyną utrzymującego się bólu jest zanieczyszczenie fabryczne leku (zdarza się to bardzo rzadko).
Powinna Pani udać się do Poradni Leczenia Bólu Przewlekłego. Tam anestezjolog zapozna się z Pani sytuacją i zaproponuje odpowiednie, jak najskuteczniejsze leczenie, tak aby nie odczuwała Pani na co dzień dolegliwości. Pozdrawiam serdecznie!