Czy jak przestanę brać antybiotyk trądzik powróci ?

Witam! Mam 19 lat, od 3 miesięcy mam problemy z cerą. Odwiedziłam dermatologa i powiedział że to trądzik. Przepisał mi żel zindaclin który mi nie pomógł a co gorsza trądzik się poszeżył i nie był już tylko na brodzie ale i na polikach pod nosem i troszkę na czole.   Poszłam znów, przepisał mi tym razem antybiotyk erythromycinum biorę go 2 tyg i stan zapalny ustał, tzn. nie pojawaiają się już nowe krosty. Wczoraj tylko jedna ale i tak zostały tylko pozostałości po porzednich. I nie wiem jak można sie ich pozbyć bo nie wygląda to ładnie. Poza stosowaniem antybiotyku robiłam sobie okłady z rumianku i nagietka teraz kupiłam oczar spray bo przeczytałam że łagodzi przebarwienia. Poza tym piję aloes i minerały koloidalne już miesiąc z nadzieją że mi rownież pomoga. Od 2 dni piję fiołek trójbarwny bo podobno pomaga.   Proszę mi pomóc i powiedzieć czy to co stosuję pomoże mi raz na zawsze pozbyć się trądziku, ja nie chcę go zaleczyć tylko wyleczyć. I co mam zrobić na te ślady po trądziku? I jescze może znaja państwo jakiś podkład który mi nie pogorszy stanu skóry. Boję się że jak zacznę to przykrywać jakimś fluidem to będzie gorzej. Byłabym wdzięczna gdyby państwo podali jakąś dobrą firmę. Z góry dziękuje i czekam na odpowiedz.

Leczenie preparatami doustnymi antybiotykowymi pomaga w wielu przypadkach długotrwale zahamować pojawianie się nowych zmian zapalnych (efekt przeciwzapalny antybiotyku). Ważne jest po zakończeniu kuracji antybiotykowej stosowanie preparatów miejscowych celem podtrzymania osiągniętego stanu.

Na przebarwienia polecam kwas azelainowy (Skinoren). Jest to substancja o udowodnionym działanium przeciwtrądzikowym i niwelującym już istniejące przebarwienia. Proszę pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem, aby nie dopuścić do powstawania nowych zmian.
Co do podkładów- proszę poszukać w aptekach. Polecam np. podkład Toleriane firmy La Roche Posay

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.