Czy jak przestanę ćwiczyć, to przytyję?

muszę przestać ćwiczyć, bo niestety mój organizm się chyba tego domaga.. waże 51 kg a wzrostu mam 169 cm. okresu nie mam przez 3 miesiace już. niestety boje się ze jak przestane cwiczyc to przytyje. jem normalnie, sniadanie jakas przekaska obiad kolacja, i pije duzo wody od czasu do czasu pozwalam sobie na małe grzeszki (raz w tygodniu) .. czy jak porzuce ćwiczenia całkowicie (cwiczyłam w domu) to przytyje.?

Ciężko to przewidzieć. Jeśli ćwiczenia były bardzo intensywne, a Pani dieta była dostosowana do tego, że ćwiczenia są intensywne to może się tak zdarzyć, jeśli jednak ćwiczenia były umiarkowane, a Pani od dłuższego juz czasu nie chudli, masa ciała utrzymywała się na stałym poziomie, jeśli teraz nie zmieni Pani swojego sposbu odżywiania i nie zacznie jeść niezdrowo to moŻliwe, że masa ciała nie zmieni się. Zmieni się pewnie po jakimś czasie, ale nie od razu kształ Pani ciała, mięśnie troche zwiodczeją. Ale jeśli ta przerwa w ćwiczeniach nie będzie kilku miesięczna to proszę się nie obawiać.

Mgr Anna S Dietetyka

Witam, po pierwsze radziłabym wybrać się do ginekologa, zrobić badania hormonalne, bo brak okresu przez 3 miesiące to stan niepokojący i jeśli nie wynika z ciąży i wcześniejszych takich epizodów, to wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem.
Co do zaprzestania ćwiczeń to bardzo trudno przewidzieć, czy pani przytyje, czy nie. Nie wiem jaką pani ma dietę, jak intensywnie ćwiczy i jak często oraz od jakiego czasu. Nie wiem czy pani chudła, czy utrzymywała wagę na mniej więcej tym samym poziomie. To ma wpływ na to, czy pani przytyje czy nie. Na pewno ciało zmieni trochę swój wygląd, gdyż mięśnie nie będą pracować tak jak wcześniej, zrobi się bardziej miękkie. Nie od razu, ale stopniowo. A nawet jeśli pani przytyje,to nie widzę w tym nic złego, bo waga 51 kg przy 169 cm to waga niska. Więc nawet przydałoby się troszkę ciała nabrać, dla zdrowia :)

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani waga jest zbyt niska. Przesadziła Pani z ćwiczeniami a zastanawiam się jak wygląda dieta? Czy oby nie jest zbyt niskokaloryczna? Nie ma Pani okresu ponieważ w wyniku intensywnych ćwiczeń i być może nieprawidłowej diety zaburzyła Pani gospodarkę hormonalną. Jeżeli nie zacznie Pani odżywiać się prawidłowo i organizm nie zacznie się odbudowywać to może pojawić się długotrwały problem z miesiączkami Proszę skupić sie na odpowiednio zbilansowanej diecie Jeżeli miałaby Pani problem z jej ułożeniem zachęcam do kontaktu, pomogę. Pyta Pani czy jak przestanie ćwiczyć to przytyje. Jest to trudne pytanie ponieważ nie wiem ile Pani ćwiczyła, jak intensywnie, jak Pani jadła do tej pory, ile to wszystko trwało. Jeżeli opisze mi Pani sytuację bardziej szczegółowo to być może udzielę wskazówek a na ten moment niestety nie istnieje prawidłowa i konkretna odpowiedz na Pani pytanie.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk