Czy jedząc łososia w ciąży mogłam się czymś zarazić?

Witam, jestem w 6 tygodniu ciąży. Około 1,5 tygodnia temu kiedy jeszcze o tym nie wiedziałam zjadłam trochę łososia wędzonego na zimno. W internecie przeczytałam o bateriach listerii i strasznie się martwię że że może mogłam się nimi zarazić :( Jakie jest prawdopodobieństwo że się zaraziłam i jakie są objawy tej choroby?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z lekarzem specjalistą chorób zakaźnych.