Czy jelitówka jeszcze się objawi?

Witam...moje corki. Mialy kontakt z kuzynkami chore na jelitowke...kontakt mialy w srode i czy jest mozliwosc ze jeszcze objawy sie pojawia?nbardzo sie boje bo mlodsza ma 11 miesiecy i lezalysmy na to swinstwo w szpitalu jak miala 2 miesiace... Dodam ze bylam u lekarza bo mlodsza ma brak apetytu od wczoraj...i podaje im elektrolity i probiotyk...

Lek. Paweł Szadkowski

Okres wylęgania rotawirusa, czyli najczęstszej przyczyny tzw. jelitówki, trwa ok. 1-3 dni. Ale nie jestem w stanie Pani powiedzieć, co było przyczyną problemów żołądkowo -jelitowych u kuzynek, i czy akurat okres wylęgania tego patogenu nie jest dłuższy.