Czy jeśli jestem w ciąży, a jestem zarażona salmonellą to będą powikłania jakieś albo problemy?

Proszę o pomoc.
Od dłuższego czasu wiadomo mi, że zaraziłam się wirusem Salmonella CO, lecz po ostatnich badaniach wyszło mi, że mam już tego coraz mniej niż poprzednio. Chciałabym się dowiedzieć, ponieważ jestem w ciąży i bardzo się boje o moje małe maleństwo, czy będzie wszystko dobrze, bo jak każda matka chce aby jej dziecko rosło i rozwijało się od narodzin zdrowo.

Proszę o odpowiedź na mój mail sympatia.pl1@buziaczek.pl. Bardzo proszę o pomoc, nie mogę nocami spać, tak bardzo się martwię. Nawet ostatnio myślałam, czy nie będzie lepiej, jak usunęłabym ciążę.
Pomocy!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Zakażenie Salmonellą (jest to bakteria) należy leczyć, również- a raczej szczególnie!- w ciąży. Rzadko może ona doprowadzić do śmierci płodu (lub poronienia, jeśli ma to miejsce w pierwszym trymestrze). Jeżeli jest/była Pani leczona, to nie powinna Pani nadmiernie się martwić. Ponadto, gdyby miało dojść do powikłań u dziecka, to zapewne już by Pani o tym wiedziała (poronienie/nieoduczwanie ruchów).
Pozdrawiam!