Czy jeśli jestem zarażona bakterią salmonella, to nie mogę zajść w ciążę?

Staram się o dziecko, ale mam tą okropną bakterie salmonelle. Współżyłam przez ostatnie dni z moim chłopkiem i miał on wytrysk we mnie, ale nie zaszłam w ciążę. Czy może być to spowodowane tą bakterią? Czy może ona mi w zajściu w ciąże przeszkadzać?
Proszę o odpowiedź na moje email sympatia.pl1@buziaczek.pl Z góry dziękuje. Pozdrawiam!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie, infekcja Salmonellą nie powinna utrudniać poczęcia. Nie jest to zakażenie dróg rodnych. Ponadto, stan nosicielstwa po przechorowaniu salmonellozy powinien ustąpić w ciągu kilku miesięcy.

Nie może Pani oczekiwać, że zajdzie w ciążę po jednorazowym stosunku, nawet odbytowy w dni płodne. Nieraz konieczny jest nawet rok i więcej regularnych starań.

Pozdrawiam serdecznie!