Czy jeśli ma duży biust, będzie konieczne usunięcie piersi?

Bardzo proszę o wyjaśnienie mi wyniku biopsji mojej mamy. Pojedynczy frag tkankowy długości:1,5 cm. Rozpoznanie patomorfologiczny:Rak inwazyjny,gruczołu piersiowego(NST wg WHO)NGH2(3 2 1/3 mitozy/ 10 HPF o średnicy pola widzenia 0,55 mm).Największy wymiar zmiany w materiale tkankowym 1,4 cm. Proszę o wyjaśnienie jakieś są "rokowania",czy leczenie będzie efektywne?Mama również szereg innych schorzeń,np.jest po ablacji serca. Czy jeśli ma duży biust będzie konieczne usunięcie piersi?

Jeśli chodzi o mozliwośc zachowania piersi- zwykle przy raku 1,4 cm -jest taki wybór ,co jednak zawsze wiąże się z dodatkową radioterapią na pierś.