Czy jeśli mam żylaki na nogach, mogę stosować na cellulit bańki chińskie?

Witam, czy jeśli mam żylaki na nogach (poniżej kolan), mogę stosować na cellulit bańki chińskie na udach (powyżej kolan), pośladkach, brzuchu? Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Żylaki stanowią jedno z głównych przeciwwskazań do baniek chińskich, ponadto kruchość naczyń (pajączki), zmiany skórne. Na pewno nie powinna Pani stosować baniek w obrębie kończyn dolnych (powyżej kolan też jest układ żylny,  w którym dochodzi do niewydolności).

Ogólnie jest przyjęta zasada, że  metoda ta nie powinna być stosowana u osób z tendencją do żylaków. Ponadto dla potwierdzenia (jeżeli chodzi o pośladki i brzuch) może Pani skonsultować się z kosmetyczką wykonującą zabiegi.

Pozdrawiam!