Czy jeśli nie widzę poprawy stanu zdrowia powinna stosować dalej Euthyrox?

Witam ! Przyjmuję już 4 miesiąc leki Euthyrox 50, mam wszystkie prawidłowe wyniki TSH, natomiast moja tarczyca ma objętość PP - 4.43 ml, LP - 1.76 ml. Mam typowe objawy jak przy niedoczynności. Mam problemy ze schudnięciem (przy stosowaniu diety). Nie widzę znaczącej poprawy samopoczucia, widzę za to, że zatrzymuje mi się woda w organizmie oraz przybrałam na wadze. Czy powinnam dalej przyjmować lek mając prawidłowe wyniki ?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli ma pani rozpoznaną niedoczynność tarczycy to leczenie hormonami tarczycy jest leczeniem przewlekłym i nie należy go przerywać o ile lekarz nie zalecił inaczej. Pani objawy mogą wynikać z niewielkiego niedoboru hormonów, a odstawienie Euthyroxu tylko nasili objawy niedoczynności. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego w celu oceny i ewentualnej modyfikacji dawki lub terapii.