Czy jeśli suplementuję Vitotal dla kobiet zawierający witaminę D, jest potrzeba dodatkowego suplementowania witaminy D3?

Domowe sposoby na gardło - ziołowe płukanki

Suplement diety Vitotal dla Kobiet zawiera 5 mcg Witaminy D co odpowiada 200 IU (jednostkom międzynarodowym) tej witaminy. Ta ilość zawarta jest w jednej tabletce i taka jest zalecana dzienna dawka tego preparatu. Aktualne wytyczne zalecają przyjmowanie od 600 IU do 2000 IU witaminy D, a do 4000 IU u osób otyłych. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, ponieważ witamina D jest naturalnie syntetyzowana w skórze pod wpływem promieni słonecznych. Jednak w naszej strefie klimatycznej nie jest to wystarczające nawet latem, dlatego zaleca się suplementację przez cały rok. Ilość witaminy D preparacie Vitotal nie jest wystarczająca. Proszę nie sugerować się informacją na opakowaniu o tym czy preparat zaspokaja dobowe zapotrzebowanie ponieważ suplementy diety wg prawa nie mają obowiązku zamieszczać udowodnionych naukowo informacji! Proponowałabym uzupełnienie suplementacji o preparat witaminy D, do osiągnięcia optymalnej dziennej dawki 1000 IU. Można zwiększysz ją dwukrotnie w okresie infekcji, ponieważ ta witamina odgrywa znaczącą rolę w procesach odpornościowych.