Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jeśli suplementuję Vitotal dla kobiet zawierający witaminę D, jest potrzeba dodatkowego suplementowania witaminy D3?

Czy jeśli suplementuję Vitotal dla kobiet zawierający witaminę D, jest potrzeba dodatkowego suplementowania witaminy D3?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Podstawy opatrywania ran

Suplement diety Vitotal dla Kobiet zawiera 5 mcg Witaminy D co odpowiada 200 IU (jednostkom międzynarodowym) tej witaminy. Ta ilość zawarta jest w jednej tabletce i taka jest zalecana dzienna dawka tego preparatu. Aktualne wytyczne zalecają przyjmowanie od 600 IU do 2000 IU witaminy D, a do 4000 IU u osób otyłych. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, ponieważ witamina D jest naturalnie syntetyzowana w skórze pod wpływem promieni słonecznych. Jednak w naszej strefie klimatycznej nie jest to wystarczające nawet latem, dlatego zaleca się suplementację przez cały rok. Ilość witaminy D preparacie Vitotal nie jest wystarczająca. Proszę nie sugerować się informacją na opakowaniu o tym czy preparat zaspokaja dobowe zapotrzebowanie ponieważ suplementy diety wg prawa nie mają obowiązku zamieszczać udowodnionych naukowo informacji! Proponowałabym uzupełnienie suplementacji o preparat witaminy D, do osiągnięcia optymalnej dziennej dawki 1000 IU. Można zwiększysz ją dwukrotnie w okresie infekcji, ponieważ ta witamina odgrywa znaczącą rolę w procesach odpornościowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy