Czy jeśli synek wypróżnia się 2-3 razy dziennie to może dojść do odwodnienia?

Od srody synek wyproznia sie 2-3 razy dziennie i stolec jest rozny ale jest brak apetytu duzo pije za to. Nic go nie boli bo pytam kilka razy dziennie jest wesoly ale przychodzi moment i nie ma.humoru albo widac po nim szybkie zmeczenie boje sie zeby nie doszlo do odwodnienia

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. należy pilnować odpowiedniego napojenia u synka oraz odpowiednią podaż elektrolitów. Zalecałbym kontrolę u pediatry w celu wyjaśnienia źródła zdrowotnego tych biegunek. Pozdrawiam.