Czy jest duże ryzyko ciąży, jeśli karmię piersią?

Witam. 5 tygodni temu mialam cc. Synka karmie wylacznie piersia. Karmien w ciagu dnia jest min.6. przerwy w dzien wynosza 3-4h, w nocy jest jedna dluzsza 6h. Dwa razy odciagalam pokarm i przerwa wyniosla dluzej. Miesiaczki nie dostalam jeszcze. Utrzymuja sie jeszcze odchody poporodowe w postaci sluzu. wczoraj nas ponioslo z mezem, wszedl we mnie , trwalo to 2-3 minuty lecz do wytrysku nie doszlo. Stad moje pytanie czy jest duze ryzyko ciazy i ewentualnie kiedy moge zrobic test ciazowy zeby byl wiarygodny ?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie doszło do wytrysku, to ryzyko jest znikome. Test najlepiej wykonać najwcześniej po tygodniu.
Proszę pamiętać, że karmienie piersią nie wyklucza zajścia w ciążę.