Czy jest duże ryzyko, że znajdę w ciążę, skoro nie wzięłam kolejnej tabletki?

Stosuję od 2 lat tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj wypiłam 3 piwa i kiedy wróciłam do domu zażyłam tabletkę antykoncepcyjna. Niestety poczułam się bardzo źle po zażyciu tabletki i wymiotowałam z dobrą godzinę... Jak na złosc odbyłam stosunek z moim chłopakiem, który doszedł we mnie... Kończę właśnie drugi rządek i nie wzięłam kolejnej tabletki... Czy jest duże ryzyko, że znajdę w ciążę?

Lek. Paweł Szadkowski

Ciężko określić, jak duże jest ryzyko, ale niestety istnieje. Nie podała Pani dokładnie ile czasu minęło od zażycia tabletki do wymiotów.