Czy jest jakaś dieta, która mi pomoże i nie jest przy tym szkodliwa dla zdrowia?

Witam! Mam 16 lat, mierzę 170 cm i ważę 65,5 kg. Większość moich koleżanek waży po 57-60 kg. I czuję się przy nich gruba. Może jest jakaś dieta, która mi pomoże, ale nie jest też szkodliwa dla zdrowia. Czekam na odpowiedź. Paulina;]
16 LAT ponad rok temu

Witam Paulino,
Twoje BMI (22,66) wskazuje na siatce centylowej na prawidłową masę ciała. Nie ma sensu, abyś porównywała się z koleżankami. Poza masą ciała różnicie się także, np. wzrostem, typem budowy ciała czy jego składem (zawartością wody, tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej).
Pamiętaj o spożywaniu urozmaiconej żywności, powinnaś zjadać produkty należące do różnych grup żywności: http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Nie odchudzaj się, każdego dnia wygospodaruj co najmniej 30 minut na ruch (najlepiej 60 minut).
Pozdrawiam

PS
Nie martw się, jeśli coś Cię niepokoi, porozmawiaj o tym z rodzicami.