Czy jest jakaś dieta, która pomoże mi schudnąć?

Jestem dziewczyną, mam 13 lat, około 161,5 cm wzrostu i ważę 63 kg. Nie wiem, co mam zrobić, żeby schudnąć. W wakacje byłam na obozie i troszkę schudłam, ale miałam efekt jo-jo. Czy jest jakaś dieta, która pomoże mi schudnąć?

Witam,

Przede wszystkim warto porozmawiać z rodzicami i udać się na kontrolę do lekarza (ocenić stan zdrowia) i dietetyka (przeanalizować Twoje nawyki żywieniowe).
Poza wiekiem, masą ciała i wzrostem praktycznie nie podałaś żadnych informacji na swój temat, nie wiem więc, jak się odżywiasz i czy jesteś aktywna.
Zachęcam do zapoznania się z Piramidą IŻŻ:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
oraz artykułem:
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta
W dbaniu o zachowanie prawidłowej masy ciała, bardzo istotną rolę odgrywa aktywność fizyczna. Jeśli nie ma ku niej przeciwwskazań, powinna stanowić stały punkt każdego dnia.

Ćwiczenia znajdziesz na:
www.abccwiczenia.pl (niemniej jeśli już zdecydujesz się na taką formę aktywności - ćwiczyć powinnaś pod nadzorem rodziców).
Pozdrawiam

Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.