Czy jest jakaś dieta, mogąca obniżyć moją wagę i poprawić samopoczucie, bez efektów jojo?

Kobieta, 57 lat. Przez kilkanaście lat byłam na HTZ, w 2008 r. przeszłam operację usunięcia narządów rodnych. Od tego czasu systematycznie tyję, chociaż staram się ograniczać spożywanie węglowodanów. Z uwagi na niepełnosprawność mam bardzo mało ruchu. Mam 164 cm, ważę obecnie 71 kg. Mam problemy z chodzeniem po schodach, z podniesieniem się (np. z fotela czy po upadku). Stosuję leki.
ponad rok temu

Witam!

Pani BMI wynosi 26,5. Oznacza to nadwagę. Proszę się nie załamywać. Ma Pani cel, do którego dąży. Przy odrobinie mobilizacji, na pewno się Pani uda, za co gorąco trzymam kciuki.

Artykuł dotyczący diety wpływającej na nastrój, znajdzie Pani pod adresem: http://abczdrowie.pl/dieta-na-dobry-humor.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Zalecenia Instytutu Żywności i Żywienia znajdzie Pani pod adresem: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Pozdrawiam