Czy jest jakaś dieta, po której nie będzie mi słabo?

Mam 14 lat i ważę 52 kg, wzrost 168 cm. Rówieśnicy się ze mnie wyśmiewają, że gruba jestem. Zaczęło mi to przeszkadzać, a gdy próbuję ograniczyć jedzenie, robi mi się słabo i choruję. Nie wiem, co mam zrobić, myślę, że mała dieta by mi się przydała, by zrzucić kilka kilogramów, lecz niestety nie wiem jaka byłaby dla mnie najlepsza. Proszę o pomoc

14 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli wartości, które podałaś są prawidłowe (nie pomyliłaś się w liczbach), absolutnie nie masz powodów do niepokoju, czy kompleksów. Twoja masa ciała jest odpowiednia do wzrostu, wieku i płci. Nie wiem więc z jakiego powodu Twoje ciało stało się przedmiotem drwin.
Bardzo Cię proszę, abyś takie sytuacje zgłaszała rodzicom. Z pewnością dodadzą Ci odwagi. Odchudzanie zdecydowanie nie jest dla Ciebie.
Zajrzyj na:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam