Czy jest jakaś możliwość, że zaszłam w ciążę?

Witam Mam pytanie, a mianowicie dwa tygodnie temu, czyli w dni płodne kochałam się z moim chłopakiem, bez zabezpieczenia nie skończył w środku, natomiast jest taka możliwość, że niewielka ilość nasienia dostała się do środka, jest to naprawdę mało, prawie nic, ale jednak. Przedwczoraj miałam termin miesiączki, okres spóźnił się o jeden dzień i przyszedł wraz z bólami dolnej partii brzucha, później również górnej, wzięłam tabletkę przeciwbólową, zwymiotowałam i było mi lepiej. Dodam, że nigdy jeszcze brzuch na okres mnie tak nie bolał, natomiast z tego co wiem, może to być genetyczne. Dzisiaj jest już wszytko ok, miesiączka jest normalna, występuje zwyczajne krwawienie, nie jest to plamienia, krew ma zdrowy kolor. Ale stąd pytanie. Czy mogę być w ciąży? Wiem, że niektóre kobiety mogą mieć miesiączkę w ciąży. Boję się najgorszego. Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli wystąpiło u pani typowe krwawienie menstruacyjne prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo znikome. W razie wątpliwości najlepiej wykonać test ciążowy i/lub udać się na wizytę do lekarza ginekologa.