Czy jest jakiś składnik chemiczny, witamina, czy jakieś składniki naturalne który może mieć wpływ na tabletki antykoncepcyjne?

Witam, chciałabym zapytać czy jest jakiś składnik chemiczny, witamina, czy jakieś składniki naturalne jak np. olej, wyciąg z jakieś rośliny w KOSMETYKACH stosowanych na skórę, który może mieć wpływ na PLASTRY antykoncepcyjne? Czy jakiś składnik w np. kapsułkach Dermogal A E może mieć wpływ na antykoncepcje stosowany codziennie? (Mam na myśli stosowanie np. na twarz, a nie na okolice naklejonego plastra). Czy trzeba się przestrzegać przed jakimiś kosmetykami/składnikami?

Lek. Paweł Szadkowski

Suplementy i inne preparaty nie będące lekami, stosowane na skórę, z pominięciem okolicy przyklejonego plastra, nie powinny mieć wpływu na skuteczność antykoncepcji.