Czy jest jakiś skuteczny lek na lamblię?

Po dwóch latach wykryto u mnie lamblie. Lekarz przepisał mi Metronidazol, który brałam dwie serie (wraz z siostrą, również nosicielką). Objawy jednak nie ustępują, co nas strasznie załamuje. Jesteśmy rozdrażnione wewnętrznie-zupełnie splątane, a objawy (zaparcia, gazy, wzdęty brzuch, zgaga, odbicia, podkrążone oczy, senność, ogólne zmęczenie, przelewanie się w brzuchu, głośne burczenie), nie dają nam żyć. Błagamy o pomoc, może jest jakiś skuteczny środek? Czujemy się coraz gorzej!! Pozdrawiam.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Zagrożenie AH1N1

AH1N1 to nazwa wirusa świńskiej grypy. Jest niebezpieczny szczep, może nawet wywołać epidemię. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zagrożeniu, jakie stwarza AH1N1.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie.Lekiem z wyboru jest tinidazol. Skuteczny zwykle jest również wspomniany metronidazol stosowany doustnie w dawce 250 mg 4 razy dziennie przez 5 do 7 dni lub 2 g raz dziennie przez 3 kolejne dni; lekiem drugiego rzutu jest furazolidon (jedyny zarejestrowany w USA przez FDA do leczenia giardiozy); dawniej stosowano kwinakrynę. Skuteczne są albendazol i paromomycyna.

0

Drugi rzut to Tinidazol 2 x 2 przez tydzień z azytromycyną 500 1 dz i powtórzyc po 10 dnich.

Warto tez z naturalnych leków rozważyz Artemisin nawet do dłuższego pobrania lub Cryptolepis

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty