Czy jest jakiś skuteczny lek na lamblię?

Po dwóch latach wykryto u mnie lamblie. Lekarz przepisał mi Metronidazol, który brałam dwie serie (wraz z siostrą, również nosicielką). Objawy jednak nie ustępują, co nas strasznie załamuje. Jesteśmy rozdrażnione wewnętrznie-zupełnie splątane, a objawy (zaparcia, gazy, wzdęty brzuch, zgaga, odbicia, podkrążone oczy, senność, ogólne zmęczenie, przelewanie się w brzuchu, głośne burczenie), nie dają nam żyć. Błagamy o pomoc, może jest jakiś skuteczny środek? Czujemy się coraz gorzej!! Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.Lekiem z wyboru jest tinidazol. Skuteczny zwykle jest również wspomniany metronidazol stosowany doustnie w dawce 250 mg 4 razy dziennie przez 5 do 7 dni lub 2 g raz dziennie przez 3 kolejne dni; lekiem drugiego rzutu jest furazolidon (jedyny zarejestrowany w USA przez FDA do leczenia giardiozy); dawniej stosowano kwinakrynę. Skuteczne są albendazol i paromomycyna.

Drugi rzut to Tinidazol 2 x 2 przez tydzień z azytromycyną 500 1 dz i powtórzyc po 10 dnich.

Warto tez z naturalnych leków rozważyz Artemisin nawet do dłuższego pobrania lub Cryptolepis