Czy jest jakoś sposób na obniżenie wartoścu CK do normalnego stanu?

Witam moje pytanie odnośnie CK norma na wyniku to 38-174 U/I mój wynik to 1108 więc pytanie odnośnie tego wyniku. Ćwiczę na siłowni czy powinienem zaprzestać na jakiś czas treningi czy jest jakiś sposób na obniżenie tej wartości CK do chociaż normalnego stanu? Krzysiek lat 37.

Szanowny Panie proponuję zaprzestać intensywnych ćwiczeń na pewien czas o wtedy wykonać ponownie badanie