Czy jest konieczna antybiotykoterapia?

Citrobacter freundii w ilości 10^3/ML u 6 latka z leukopenią oraz przeciwciałami przeciw granulocytarnymi. Badanie osadu moczu : nabłonki płaskie - pojedyncze w polu widzenia, leukocyty-0-5 w polu widzenia, erytrocyty - 3-5 w polu widzenia, pasma śluzu pojedyncze w polu widzenia, Szczawiany wapnia- nieliczne w polu widzenia.4 dni po pobraniu moczu do badania syn miał stan podgorączkowy i ból gardła, ale wystarczyły tabletki na gardło. Czy jest konieczna antybiotykoterapia? I czy te bakterie są mocno szkodliwe dla zdrowia?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Biorąc pod uwagę wynik to nie jest konieczna antybiotykoterapia. Jeśli dołączają się objawy to wtedy leczenie przeciwbakteryjne jest wskazane - musi to ocenić pediatra.