Czy jest możliwe, aby dwa testy nie wykazały ciąży?

Witam, Ostatni okres miałam 18-21.07, potem zaczęły mi się dni płodne, współżyłam ale prezerwatywa nie pękła, jednak istniała szansa że po stosunku mogłam mieć kontakt ze spermą więc zażyłam 2 dni po stosunku tabletkę escapelle. Po tym zdarzeniu jeszcze współżyliśmy ale z prezerwatywą. Okresu powinnam dostać 14 dni temu, robiłam dwa testy ciążowe i wyszły negatywne. Czy jest możliwe żeby dwa testy nie wykazały ciąży, czy skutki zażycia tej tabletki mogą skutkować brakiem okresu ?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, ten lek mógł spowodować opóźnienie się wystąpienia miesiączki.