Czy jest możliwe, aby taki kot np. miał wściekliznę i mnie zaraził?

Witam. Wczoraj polizał mnie bezpański kot, dodam że od miesiąca czasami rzucam mu jedzenie i wczoraj nie zauważyłem jak szybko podszedł i mnie polizal. Czy jest możliwe aby taki kot np. miał wściekliznę a ja po kilku godzinach od tej sprawy jadłem rękami i z tego powodu mogłem się zarazić? Bardzo proszę o odpowiedź, jako hipochondryk bardzo się denerwuje. Pozdrawiam serdecznie

Lek. Paweł Szadkowski

Ryzyko jest bardzo małe. Jeśli nie miał Pan akurat wtedy otwartej rany dłoni, jeszcze mniejsze. Proszę zawsze pamiętać o umyciu rąk po kontakcie z obcym zwierzęciem.