CZY JEST MOZLIWE, BY TERMIN PORODU SIĘ PRZESUNĄŁ O PONAD MIESIĄC DO PRZODU???

WITAM! MOJA ZONA JEST W CIĄZY I MA CUKRZYCE INSULINOZALEŻNĄ. NA POCZĄTKU CIĄŻY LEKARZ TWIERDZIŁ ZE TERMIN PORODU TO 26.09.2009 TYMCZASEM DZISIAJ PO WIZYCIE DOWIEDZIELISMY SIE O TYM ZE TERMIN WYPADA NA 17.08 NIE POWIEM ZE MNIE TO NIE MARTWI... DOWIEDZIELISMY SIE RÓWNIEZ O TYM ZE DZIDZIUŚ MA JUZ W PEŁNI ROZWINIETE PŁUCA I WAŻY OK 3500 GRAM.... CZY TO WSZYSTKO JEST NORMALNE I CZY NIE POWINNISMY SIE MARTWIC??? POZDRAWIAM KRZYSIEKS213

ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Dzieci matek chorujących na cukrzycę rosną zwykle większe niż dzieci matek zdrowych. Termin porodu ustalany w USG wynika zaś z pomaru wymiarów płodu- jest nieobiektywny, nie bierze pod uwagę faktu że dziecko mogło rosnąć zbyt szybko. Najbardziej miarodajny jest termin porodu ustalony na początku ciąży, podczas USG wykonywanego 10-12 tygodniu. Dlatego nie powinni Państwo przejmować się obliczeniami aparatu USG. Natomiast w przypadku cukrzycy współistniejącej z ciążą wskazana jest bardzo troskliwa opieka lekarska. Jeśli dojrzałość płuc oceniona w USG jest zadowalająca, to należy się cieszyć. Dzieci matek z cukrzycą mają tendencję raczej do późniejszego dojrzewania (dlatego dąży się do rozwiązania ciąży jak najbliżej terminu porodu).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty