Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

CZY JEST MOZLIWE, BY TERMIN PORODU SIĘ PRZESUNĄŁ O PONAD MIESIĄC DO PRZODU???

WITAM! MOJA ZONA JEST W CIĄZY I MA CUKRZYCE INSULINOZALEŻNĄ. NA POCZĄTKU CIĄŻY LEKARZ TWIERDZIŁ ZE TERMIN PORODU TO 26.09.2009 TYMCZASEM DZISIAJ PO WIZYCIE DOWIEDZIELISMY SIE O TYM ZE TERMIN WYPADA NA 17.08 NIE POWIEM ZE MNIE TO NIE MARTWI... DOWIEDZIELISMY SIE RÓWNIEZ O TYM ZE DZIDZIUŚ MA JUZ W PEŁNI ROZWINIETE PŁUCA I WAŻY OK 3500 GRAM.... CZY TO WSZYSTKO JEST NORMALNE I CZY NIE POWINNISMY SIE MARTWIC??? POZDRAWIAM KRZYSIEKS213

ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Dzieci matek chorujących na cukrzycę rosną zwykle większe niż dzieci matek zdrowych. Termin porodu ustalany w USG wynika zaś z pomaru wymiarów płodu- jest nieobiektywny, nie bierze pod uwagę faktu że dziecko mogło rosnąć zbyt szybko. Najbardziej miarodajny jest termin porodu ustalony na początku ciąży, podczas USG wykonywanego 10-12 tygodniu. Dlatego nie powinni Państwo przejmować się obliczeniami aparatu USG. Natomiast w przypadku cukrzycy współistniejącej z ciążą wskazana jest bardzo troskliwa opieka lekarska. Jeśli dojrzałość płuc oceniona w USG jest zadowalająca, to należy się cieszyć. Dzieci matek z cukrzycą mają tendencję raczej do późniejszego dojrzewania (dlatego dąży się do rozwiązania ciąży jak najbliżej terminu porodu).

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy