Czy jest możliwe, że mam depresję?

Witam, jestem mężczyzną i mam 20 lat. Na teście wyszło mi 22 punkty. Piszę tutaj, bo ciężko mi jest w życiu. Zawsze o czymś myślący, mało kiedy uśmiechnięty, nie mogę spać po nocach, ogólnie nic mi się w życiu nie podoba, a szczególnie moja osoba. Chociaż jeszcze 2 lata temu byłem całkowicie inny. Trochę mało tu napisałem, ale nie wiem, co mam jeszcze pisać.

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam Pana.

Nagły spadek nastroju, zaniżone poczucie własnej wartości czy zaburzenia snu, jak również ilość uzyskanych punktów w teście Becka, mogą wskazywać na depresję. Niestety, objawy opisane w liście ani wypełniony test nie są wystarczające do postawienia diagnozy. Dlatego namawiałabym Pana do umówienia się na wizytę u psychiatry lub psychoterapeuty.

Depresja dotyka różnych ludzi w różnym wieku. Bardzo ważne jest wczesne postawienie diagnozy i podjęcie szybkiego leczenia. Im dłużej zwlekamy z podjęciem leczenia, tym bardziej nasilają się objawy i tym trudniej jest je leczyć.

Pozdrawiam serdecznie.

Psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
64 poziom zaufania

Witam,
wysoki wynik w Teście Becka nie wskazuje jednoznacznie na depresję. Wymaga to rzetelnej diagnozy i do tego Pana zachęcam, aby skontaktował się Pan z lekarzem, który oceni stan Pana zdrowia. Proszę pamiętać, że wczesne rozpoznanie, daje lepsze efekty leczenia.
Pozdrawiam
Monika Prus

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy