Czy jest możliwe, że mam objawy jaskry?

Czy mam objawy jaskry? A chodzi dokładniej o to ze mam 19 lat i od ostatniej soboty wróciło mi to co pare razy miałem w gimnazjum a chodzi dokładniej o to ze nagle w polu widzenia widze tak jakby dziwną plamkę, linie która zasłania mi pewna czesc obrazu. Ta "plamka" się rozszerza albo przemieszcza ze np na początku załóżmy czytam wyraz mama i patrze na literę "a" to widze tylko ta literę a reszta wyrazu jest ciemna po czasie to się przemieszcza i np jak załóżmy patrze się na telewizor i obok telewizora stoi komputer to nie widze tego komputera tylko czarna plama i tak to się rozszerza aż zniknie a do tego towarzyszy mi przy tym ból głowy który da się pozbyć lekami. Miałem tak pare razy w gimnazjum a teraz po kilku latach od soboty mi to wróciło i działo mi się tak 3 razy. Czytałem o objawach jaskry i wydają mi się podobne. U okulisty byłem jakoś w listopadzie zeszłego roku i badał mi dno oka czy jakoś tak no i powiedział ze wszystko jest okey. Wybieram się do okulisty niedługo ale czekanie mnie dobija wiec bardzo proszę o jakiś komentarz na ten temat co to może być.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Aby to zdiagnozować należy wykonać kompleksowe badanie okulistyczne. Proszę się skonsultować z okulistą.