Czy jest możliwe, że moje dziecko ma wirusowe zapalenie płuc?

Witam, moje dziecko od 3 tygodni stale kaszle. jest już na trzecim antybiotyku. Osłuchowo czysty, Pani doktor stwierdziła kolejnego wirusa który zaatakował krtań i gardło. Morfologia mocz crp nic nie wykazało. Czy jest możliwość ze ma wirusowe zapalenie płuc jest crp jest prawidłowe? Czy warto prześwietlić mu klatke piersiową? Czy biorąc obecnie antybiotyk i nystatyne podaje się te leki łącznie czy trzeba odczekać jakiś czas na podanie nystatyny? I czy dodatkowo włącza się probiotyk? z góry dziękuje za odp.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Przy wirusowej etiologii nie jest wskazane stosowanie antybiotyku. CRP w zakażeniach wirusowych nie wzrasta tak dramatycznie jak w infekcjach wirusowych. Może być w normie.