Czy jest możliwe, że spodziewam się dziecka?

Tak więc może powinnam zacząć od tego, że okres dostałam 2.08, a kończył mi się 7.08. Następny powinien wypaść ok. 3.09 . Od 6.08 do 12.08 przebywałam ze swoim partnerem, uprawialiśmy wielokrotnie stosunek przerywany. Dzisiaj (18.08) zauważyłam, że z moim brzuchem jest coś nie tak. Mimo nowej diety, którą zaczęłam stosować, wydaje mi się jakby w okolicach pępka było za dużo skóry, której dostałam również na boczkach, z którymi nigdy wcześniej nie miałam problemu Brzuch jest miękki, podbrzusze również i nie pobolewa. Piersi natomiast mam wrażenie, że minimalnie się powiększyły, a brodawki ściemniały. Jednak nie bolą, oraz nie powiększyły się sutki same w sobie. Czy to możliwe, żebym była w ciąży? Uprzedzam, że mój parter też bardzo uważał, ponieważ nie planowaliśmy tak szybko dziecka. w dodatku nie mam wyczulenia na zapachy, jak to często kobiety w ciąży mają, nie mam mdłości porannych itd. Martwię się bardzo.

Lek. Paweł Szadkowski

Wyżej wymienione zmiany nie są pewnymi objawami ciąży. Określanie dni płodnych bywa również za wodą metodą z tego względu sugeruję wykonać test ciążowy i w razie dodatniego wyniku skonsultować się z lekarzem ginekologiem.